UPISI U PRVI RAZRED

Gimnazija Andrije Mohorovičića Rijeka školske godine 2019./2020. upisuje

• 3 razredna odjela opće gimnazije (72 učenika) i
  • 2 razredna odjela prirodoslovno-matematičke gimnazije (48 učenika).

Za upis u opću gimnaziju boduju se predmeti:

• hrvatski jezik,
  • matematika,
  • prvi strani jezik,
  • povijest,
  • geografija,
  • likovna kultura.

Dodatni bodovi za upis u opću gimnaziju  ostvaruju se natjecanjima iz:

• hrvatskog jezika,
  • matematike,
  • prvog stranog jezika,
  • povijesti,
  • geografije,
  • tehničke kulture.

Za upis u prirodoslovno-matematičku gimnaziju boduju se predmeti:

• hrvatski jezik,
  • matematika,
  • prvi strani jezik,
  • kemija,
  • fizika,
  • tehnička kultura.

Dodatni bodovi za upis u prirodoslovno-matematičku gimnaziju ostvaruju se takmičenjima iz:

• hrvatskog jezika,
  • matematike,
  • prvog stranog jezika,
  • kemije,
  • fizike,
  • informatike.

Prijave tj. odabir škole i programa započinje 26. lipnja 2019.g. elektroničkim načinom putem mrežne stranice www.upisi.hr (NISpuSŠ), a u skladu s:

• Pravilniku o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole (NN 49/2015)
  • Pravilniku o izmjenama i dopunama pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole (NN 47/2017)
  • Odluci o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2019./2020. (NN 53/2019).

Datum provođenja provjere znanja stranog jezika koji je uvjet za upis, a učenik ga nije učio u osnovnoj školi je 4. srpnja za provjeru engleskog jezika u 9 sati i njemačkog u 9 sati.

Datum zaprimanja isprintanih i potpisanih upisnica (potvrde upisa) i dodatne dokumentacije je:

-  15. srpnja od 9 do 17 sati i

- 16. srpnja od 8 do 14 sati.

Upisnice donose učenici ILI roditelji/skrbnici.

• Učenici koji upisujući opću gimnaziju odaberu njemački za prvi jezik obavezno za drugi biraju engleski jezik.
  • Učenici koji upisujući prirodoslovno-matematičku gimnaziju ne odaberu drugi strani jezik imaju pojačani fond sati matematike i informatike.

Za sve dodatne informacije ili u slučaju nejasnoća možete nazvati broj: 0993449116.

objavio: Biljana Valentin - Ban   datum: 20. 6. 2019.