Put u Bruxelles

Godina 2017. vrlo je važna za Europu. Naime, obilježava se 60. godišnjica potpisivanja Rimskih ugovora, koji su bitni za uspostavljanje Europskoga gospodarskog i socijalnog odbora. Ujedno se obilježava i 60. godina postojanja Europske unije. Tim se povodom 30. i 31. ožujka organizira projekt Your Europe, Your Say!, u kojem sudjeluje po jedna škola države članice EU-a. Ove je godine ta čast pripala našoj školi. Troje je naših učenika pozvano prisustvovati projektu te izraziti svoje mišljenje o Europskoj uniji i njenoj budućnosti. To su Laura Radoš, Ivan Svoboda i Dario Ćirić, učenici 3.5 razreda. Oni će otputovati u Bruxelles u pratnji knjižničarke Leonile Marač. Sveukupno 99 učenika i profesora ondje će predstaviti svoje vizije o napretku Europske unije. Također, u našu školu 13. veljače dolazi Lidija Pavić-Rogošić, članica Europskoga gospodarskog i socijalnog odbora, koja će nas pobliže upoznati te ukazati na važnost toga projekta. Našim učenicima želimo dobar provod u Bruxellesu te ne sumnjamo da će se kući vratiti s puno novih doživljaja za prepričavanje.

Arijana Behlić (3.2)

objavio: Administrator   datum: 8. 2. 2017.