Uspješna plivačka sezona – Vid Stipković

Vid Stipković, učenik 3.5 razreda, plivanjem perajama bavi se već jedanest godina, od prvoga razreda osnovne škole. Trenira u Ronilačkom klubu Nevera. Tijekom tjedna ima pet do sedam treninga po devedeset minuta.

Napominje kako se plivanjem ozbiljnije krenuo baviti u prvom razredu srednje škole. Pripreme posvećene velikim natjecanjima, kao što su svjetska prvenstva, od Vida su zahtijevale puno odricanja.

Vrijeme koje posvećuje plivanju skratilo je vrijeme za učenje, druženje s prijateljima i obitelji, izlaske… Uza sve obveze koje ima tijekom dana malo spava te je zbog toga vrlo često umoran. Iscrpljenost je uzrokovala anemiju.

Najveći su mu oslonac, naravno, roditelji. Oni ga prate već jedanaest godina u ostvarivanju ciljeva. Velika su mu podrška, također, i kolege iz sporta koji ga stalno motiviraju.

Plivanje perajama sport je koji mu pomaže da se fizički izgradi kao osoba. No jako dobro djeluje i na psihu. Vid uživa u onome što radi, pa ne izostaju ni sjajni rezultati. Najuspješnija mu je bila prethodna sezona: u petome je mjesecu 2016. na Državnom prvenstvu u Zagrebu postavio hrvatski juniorski rekord na 200 m u plivanju monoperajama te osvojio srebrnu seniorsku medalju. Time je postigao drugo mjesto u državi.

Gostovao je na natjecanju u Francuskoj, kao jedini član hrvatske reprezentacije. Sudjelovao je i na natjecanjima u Mađarskoj i Italiji. Tako je imao prilike proputovati Europu i upoznati ostale plivače, zaljubljenike u isti sport.

S hrvatskom reprezentacijom otići će na Svjetsko prvenstvo koje će se održati u Rusiji. Veseli mu se i iz razloga što će se prvi put upustiti u avanturu vožnje zrakoplovom, zbog koje je posebno uzbuđen.

San mu je osvojiti europsku medalju te tako biti još uspješniji. Što se domaćeg prvenstva tiče, osvajanjem prvog mjesta u kategoriji seniora ujedno bi bio i prvak države. Nije li to divno?!

Školske obveze izvršava uspješno i redovito. Prirodni predmeti također su ono što Vida zanima i zaokuplja. „Volio bih ostati studirati u Rijeci. Tehnički faks jedan je od onih koji me za sada zanimaju“, ističe Vid.

Želimo ti jos mnogo uspjeha u daljnjim natjecanjima!

Viktoria Kršulj (2.5)

objavio: Administrator   datum: 10. 2. 2017.