Idemo u Bruxelles!

U školskoj je knjižnici 13. veljače 2017. održana prezentacija kojom su se naši učenici bolje upoznali s nastankom Europske unije, njezinim ciljevima te brojnim drugim povezanim informacijama.

Prezentaciju je vodila jedna od članica Europskoga gospodarskog i socijalnog odbora (EGSO) Lidija Pavić-Rogošić. Povod njezina dolaska u našu školu skorašnje je održavanje europske skupštine mladih Tvoja Europa, tvoje mišljenje, koja okuplja učenike iz 33 zemlje članice EU-a te kandidatkinje za ulazak u EU.

Hrvatski učenici sudjeluju u ovoj skupštini od 2014. godine, a povodom 60. obljetnice Rimskih ugovora, kao predstavnici mladih Republike Hrvatske, u Bruxelles ove godine odlaze učenici naše škole.

Laura Radoš, Ivan Svoboda i Dario Ćirić, učenici 3.5, s knjižničarkom Leonilom Marač, 30. i 31. ožujka 2017. godine provest će radno u prostorijama EGSO-a, gdje će iznositi svoje stavove, raspravljati o gorućim problemima Europske unije te smišljati njihova moguća rješenja i poboljšanja.

Veoma smo ponosni na to što je upravo naša škola odabrana te svu sreću želimo našoj trojci.

Tina Bakić (3.4)

objavio: Administrator   datum: 14. 2. 2017.