Natječaj za popunu radnog mjesta nastavnika hrvatskog jezika

Natječaj za popunu radnog mjesta

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, ravnatelj Gimnazije Andrije Mohorovičića Rijeka raspisuje

NATJEČAJ za popunu radnog mjesta

• nastavnik/ca hrvatskog jezika  - 1 izvršitelj, na određeno nepuno radno vrijeme /18 sati nastave tjedno / (36 sati  tjedno), do povratka djelatnice sa bolovanja.

Uvjeti:  sukladno Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i Pravilniku o stručnoj spremi i pedagoško - psihološkom obrazovanju nastavnika u srednjem školstvu.

Uz vlastoručno potpisanu prijavu kandidati moraju priložiti:

1. životopis,

2. dokaz o stečenoj stručnoj spremi (preslika),

3. domovnica (preslika),

4. uvjerenje o nekažnjavanju  -  ne starije od 30 dana (izvornik), te

5. potvrda HZMO o radnom stažu -  ne starije od 30 dana (izvornik).

Odabir kandidata (testiranje) provest će se po Pravilniku o načinu i postupku zapošljavanja u Gimnaziji Andrije Mohorovičića Rijeka (nalazi se na mrežnoj stranici Škole).

Sve informacije glede postupka i odabira kandidata nalazit će se na mrežnoj stranici Škole (www.gam.hr).

Prijave se podnose u roku 8 dana od dana objave natječaja na mrežnim stranicama i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, te mrežnim stranicama i oglasnoj ploči školske ustanove na adresu: Gimnazija Andrije Mohorovičića Rijeka, Frana Kurelca 1, 51000 Rijeka, s naznakom „za natječaj-hrvatski jezik“.

Na natječaj se mogu prijaviti osobe oba spola.

Urednom prijavom smatra se prijava koja sadrži sve podatke i priloge navedene u natječaju.

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati.

Osoba  koja  ostvaruje  pravo  prednosti  pri  zapošljavanju  sukladno  posebnim  propisima  dužna  je uz  prijavu  na  natječaj i prethodno navedeno priložiti i sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta te se u prijavi pozvati na  pravo prednosti.

Kandidati koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17) uz prijavu na natječaj dužni su, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaze propisane člankom 103. st. 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17).

Poveznica na internetsku stranicu Ministarstva -  https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843  -, a dodatne informacije o dokazima, koji su gore navedeni, potražiti na slijedećoj poveznici: https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages//NG/12%20Prosinac/Zapo%C5%A1ljavanje//Popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju.pdf

Kandidat/kinja koji/a je stekao/la inozemnu obrazovnu kvalifikaciju u inozemstvu dužan je u prijavi na natječaj priložiti rješenje određenog visokog učilišta o priznavanju potpune istovrijednosti u skladu sa Zakonom o priznavanju istovrijednosti stranih školskih svjedodžbi i diploma (Narodne novine br. 57/96. I 21/00.) ili rješenje Agencije za znanost i visoko obrazovanje o stručnom priznavanju inozemne visokoškolske kvalifikacije u skladu sa Zakonom o priznavanju inozemnih obrazovnih kvalifikacija (Narodne novine br. 158/03.,198/03.,138/06. i 45/11.) te u skladu sa Zakonom o reguliranim profesijama i priznavanju inozemnih stručnih kvalifikacija (Narodne novine br. 82/15.) rješenje Ministarstva znanosti i obrazovanja o priznavanju inozemne stručne kvalifikacije radi pristupa reguliranoj profesiji.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni na mrežnoj stranici škole (www.gam.hr), u roku od 3 dana od dana odabira kandidata te će se objavom rezultata natječaja smatrati da su svi kandidati obaviješteni.

Prijavom na natječaj kandidati su suglasni s javnom objavom osobnih podataka (ime, prezime,titula) na mrežnoj stranici škole, u svrhu obavještavanja o rezultatima natječaja.

NATJEČAJ JE OTVOREN

od 06. ožujka 2019. do 14. ožujka 2019. godine

Gimnazija Andrije Mohorovičića Rijeka

Klasa: 112-01/19-03

Urbroj: 2170-56-01-19-01

Rijeka, 06.03.2019.

objavio: Petar Jelača   datum: 6. 3. 2019.