Projektna nastava u suradnji s gimnazijom iz Eschweilera

Dana 01.06.2019. ukupno 15 učenika 1.4 i 1.2 razreda zaputilo se avionom u Njemačku kako bi započeli svoje osmodnevno sudjelovanje u projektnoj nastavi zajedno sa svojim kolegama iz gimnazije Eschweiler. Profesorica Đosi Cetina-Romih te profesor Petar Jelača bili su njihova pratnja, a ujedno i mentori. Projekt je financiran od strane Deutsche telekoma.

Naši su učenici imali priliku pohađati nastavu zajedno sa svojim njemačkim kolegama kod kojih su također bili i smješteni te su sudjelovali u brojnim sportskim aktivnostima. U vrijeme dok su njihovi učenici bili zaokupljeni pohađanjem mature mi smo imali priliku posjetiti grad Köln. U Kölnu smo imali vođeni obilazak Televizijske kuće WDR i katedrale. Izlet smo zaokružili ploveći brodom po Rajni.

Pretposljednja dva dana su zajedno sa njemačkim domaćinima i prijateljima sudjelovali smo na dvodnevnom znanstvenom kampu u Julichu. Učenici su  demonstrirali izradu katapulta pomoću 3D printera, te su sudjelovali na radionicama iz STEM područja.

Posljednji dan obilježili smo zajedničkim roštiljem uz pjesmu i druženje.

objavio: Petar Jelača   datum: 14. 6. 2019.