Projekt: Pariške stranice hrvatske književnosti (izvješće)

Trajanje projekta

Projekt Pariške stranice hrvatske književnosti realizirao se tijekom nastavne godine 2020./2021.

Nastavni predmeti i nositelji projekta

Projekt se realizirao u okviru nastave Hrvatskoga jezika i Informatike u 3.4 razredu. U njemu su sudjelovali sljedeći nastavnici: Goran Krapić (koordinator) i Višnja Pešut. Nastavnici su u okviru nastavnih predmeta nastojali ostvariti predviđene ishode (pojedinačno navedeni u izvedbenim kurikulumima po predmetima).

Javno predstavljanje

Učenici su za Dan škole 2021. pripremili radove o Miroslavu Krleži, Tinu Ujeviću i Antunu Gustavu Matošu služeći se brojnim digitalnim alatima. Za sve su književnike pripremili digitalne plakate te, uz to, snimili film o Miroslavu Krležu i izradili kviz o Tinu Ujeviću. Njihov je kanal bio iznimno posjećen tijekom virtulanoga Dana škole.

Zaključak

Učenici su pokazali interes za hrvatsku književnost te će im informatička znanja koja su usvojili olakšati rad na novom školskom projektu Antički mitovi i hrvatska kultura.

Članak Lucije Žeželj o predstavljanju radova:

objavio: Administrator   datum: 28. 10. 2021.