Međunarodni dan jazza

Dana 30.4., obilježen je Međunarodni dan jazza. Na satu Glazbene umjetnosti bili su prisutni učenici 4.1, 4.2, 4.3. Gosti - predavači su bili Lela Kaplowitz, poznata jazz pjevačica; Henry Radanović - basist , dobitnik mnogih nagrada za najboljeg jazz basistu, te Zoran Majstorović - mlada snaga riječke jazz scene. Kao uvod odsvirali su standard I've got a rhythm. Učenici su jako dobro odreagirali i prihvatili, tako da je nastavak sata gostima - predavačima bilo lakše. Objasnili su gdje i kako nastaje jazz, na čemu se temelji, te uključili i učenike u izvedbu davši im razne udaraljke. Na kraju sata su izveli standard Route 66. Vjerujem da su učenici bili zadovoljni dok je komentar gostiju bio da im je, zbog reakcije djece, žao da ne traje duže.

Branko Ivošević, prof

objavio: Petar Jelača   datum: 5. 5. 2014.